Taaskasutus

Nonii, nüüd on viimane aeg kodu korda teha! Suurem laps läheb sügisel kooli ja see on suur ja põnev algus. Selles valguses tekkis vajadus lapse tuba ümber organiseerida ning kui juba mööbeldamine käsile võetud, siis tuleb ka kapid koristada.  
Ma ei armasta raiskamist, kahju on ka väikeseks jäänud riideid niisama ära visata. Keerutan näppude vahel erinevaid riideesemeid ja lasen kujutlusvõimel lennata, mida kõike nende asjadega veel teha võiks. 

Kui tegemist on riideesemega, mis on näiteks moest läinud, kuid on heast materjalist või ägeda mustriga - kahe käega selle poolt, et see materjal tuleb võtta taaskasutusse ja sellest midagi vahvat teha. Näiteks see beebimänguasi, mis sai oma lastele tehtud ühest vanast beebikombest, palli sisse sai pandud poolenisti tanguteradega täidetud üllatusmuna kollane kapslike:

Kasuta ja taaskasuta

Põnev teema on redesign. Hea näide on siin: 
httppinterestcompin396387204673566701


Minu poolt teostatud lõbusaim ümberdisainimine oli roosadele kingadele, mille ninadel olid osaliselt puuduvad litrid. Asendasin litrid helkurkleebisest lõigatud ringidega (augurauaga saab neid imelihtsalt) ja tulemuseks on päris vahvad ja õhtuhämaruses turvalised printsessi kingakesed:Terve internet on täis väga toredaid ideid, mida kõike saab vanadest asjadest teha - oleks aega nende teostamiseks sama palju :)

Kui aga koristamise käigus jääb näppu korralik riideese, jalats või asi, siis arvan, et see tasub mõistliku summa eest edasi müüa.   

Eelmine
Minu esimene amigurumi
Järgmine
Pühapäeva piltnik

Lisa kommentaar

Email again: